Kontakt
adresa Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny
ředitel František Herbst
Ivana Hohenbergerová
Tel. 386 322 930
Fax 386 322 930
IČO 00362930
e-mail kultura@tsviny.cz
Taneční sál Jiří Čajan ml.
Tel. 606 744 230
e-mail meks@tsviny.cz

Pro zasílání programu zadejte svoji emailovou adresu

Google+
Facebook

25.02.2017 - premiéra
17:00 110 Kč
26.02.2017

Americká barevná animovaná komedie v českém znění 80´
PES RO(C)KU

Pes, který zpívá, nekouše.

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

26.02.2017
14:30

Dětský maškarní bál

Více...

02.03.2017 - premiéra
19:30 110 Kč
03.03.2017
19:30 110 Kč
Americké barevné životopisné drama 129´
LION: DLOUHÁ CESTA DOMŮ

Pětiletý indický chlapec se ztratí ve vlaku. Ocitne se v ulicích Kalkaty, kde se musí naučit sám a opuštěný přežít. 6 nominací na cenu OSCAR 2017
Hrají: Rooney Mara, Nicole Kidman, Dev Petel a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

04.03.2017 - premiéra
17:00 100 Kč

FILMOVÝ FESTIVAL
Expediční kamera 2017

FILMY V PROGRAMU EXPEDIČNÍ KAMERY 2017

Divočinou Aljašky
Země: Česká republika, 2016
Délka: 25 minut
Režie: Jiří Horčička / Fjolls
Jazyk: český

Šest kamarádů z Čech, Moravy a Slovenska, někteří zkušení vodáci, jiní méně zkušení, se vydali za polární kruh na překrásnou Aljašku splout řeku Alatnu. Říkají si Fjolls. Vybaveni loděmi, jídlem v medvědu-vzdorných kontejnerech a pepřovým sprejem měli v plánu překročit kontinentální rozvodí a plout 300 km na jih až na polární kruh. Cestou chtěli podniknout pěší túru k Arrigetch Peaks, postavit plachetnici nebo třeba péct chleba.
Jak tato expedice do naprosté divočiny bez mobilního signálu a bez možnosti doplňovat zásoby dopadla? Podařilo se Fjollům dosáhnout všech cílů a zároveň si odvézt nezapomenutelné zážitky? Uvidíte sami ve filmu plném nádherné přírody, lidské zručnosti i odvahy pouštět se do neznámých vod.
Fjolls, protagonisté
Parta mladých nadšenců, dobrodruhů, romantiků, no prostě “fjollů”, kteří se nespokojí s týdenní dovolenou na přeplněných plážích, ale věří, že na Zemi jsou ještě místa, kde vás nezastihne ani upozornění na facebooku, pracovní email nebo smska od mámy. Místa, kde měsíc nepotkáte člověka, kde si můžete nabrat vodu do hrnku přímo z lodi, kde nezáleží na tom, co bude zítra, ani co bylo včera, ale kde záleží na tom co je TEĎ.

Návrat do Zanskaru (Return to Zanskar)
Země: Velká Británie, 2016
Délka: 23 minut
Režie: Daniel Bull, Bryan Liptzin
Jazyk: anglický, české titulky

Zanskar byla po tisíce let jedna z nejhůře dostupných oblastí na světě. Rozkládá se uprostřed hor v indickém Himálaji a ročně ji navštívily pouze stovky turistů. Jediné spojení s civilizací bylo možné pouze po dlouhé a nebezpečné cestě podél řeky. Nyní je téměř před dokončením výstavba silnice, která může navždy změnit toto duchovní a poklidné místo.
Před 30 lety se dva Američané rozhodli vydat na 7 dní dlouhou cestu do Zanskaru a navštívit unikátní starověký buddhistický chrám. Po cestě se seznámili s místní rodinou, u které pak po řadu dní bydleli. Nyní se rozhodli, ještě před úplným dokončením silnice, místo znovu navštívit a rodinu vyhledat. Jak se Zanskar a jeho obyvatelé za tu dobu změnili a jak je přijímána výstavba silnice a sní i příchod civilizace? Setkání starých přátel, zamyšlení nad způsobem života a odlehlá příroda v nitru Himálaje vás jistě chytnou za srdce.

Bryan Liptin a Danny Bull, režiséři
Bryan kvůli natočení tohoto filmu opustil svou dlouholetou práci biotechnologa, kterou vykonával dlouhých 22let. Danny, původem z Brazílie, je novinář a producent pracující v thajské pobočce BBC.

Pura vida
Země: Švýcarsko, 2016
Délka: 44 minut
Režie: Thomas Miklautsc
Jazyk: německý, francouzský české titulky

Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Po absolvování 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu. Své kolo použil jako pohon lodě a během několika měsíců splul řeku Amazonku.
Za celkových 20 měsíců urazil přes 7 500 km a vystřídal 26 řek. Po cestě byl ohrožován divokou vodou, vrtkavým počasím, krokodýly, drogovými dealery či piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.
Herve Neukomm, protagonista
Narodil se v roce 1978 ve švýcarském městečku Vevey. Už od dětství snil o dalekých cestách a dobrodružstvích. Život mu však zpočátku servíroval něco zcela jiného, řadu let byl bankovním úředníkem. Když si uvědomil, že to není opravdu to, co od života chce, dal výpověď a pracoval pro cestovní kancelář. Do své nové práce se ihned zamiloval. Po pár letech odjel na kole do Tibetu, pracoval vNamibijském safari a nakonec se usadil vLeticii v Kolumbii, kde vede se svou ženou vlastní cestovní agenturu.

Projekt Moffat (Operation Moffat)
Země: Velká Británie, 2015
Délka: 20 minut
Režie: Claire Carter, Jen Randall
Jazyk: anglický, české titulky

Krátký film, ověnčený řadou mezinárodních cen, je zasvěcen životnímu příběhu první britské horské vůdkyně Gwen Moffat. Ta před 70 lety dezertovala z armády arozhodla se svůj život zasvětit horám a skalnímu lezení. Film je náhledem do Gwenina života prostřednictvím mladé spisovatelky Claire, která si na vlastní kůži vyzkoušela koupání v ledových horských tůních a řekách a lezení s dobovou horolezeckou výbavou. Podívala se s odstupem času na ta samá místa, po kterých Gwen kdysi prováděla zájemce o horskou turistiku. V příběhu kromě odvahy a odhodlání najdete i odpověď, jak je možné věnovat se něčemu, co je zdánlivě zcela nemožné.
Claire Carter, režisérka
Spisovatelka a tvůrčí konzultantka v outdoorovém průmyslu, pracuje například pro National Trust, British Mountaineering Council, European Outdoor Summit a pořádá řadu nezávislých horských kulturních akcí. Je průkopnicí ve zkoumání ženské antologie s důrazem na spojení s přírodou.

Ocenění: Nejlepší film a Cena diváka Edinburgh Mountain Film Festival, Cena diváka Kendal Mountain Film Festival, Speciální ocenění poroty Banff Mountain Film Festival

BONUSOVÉ FILMY

Cesta do Kazbegi (Trail to Kazbegi)
Země: USA, 2016
Délka: 16 minut
Režie: Joey Schusler
Jazyk: anglický, české titulky

Gruzínské liduprázdné hory, horská kola, nejnutnější zásoby jídla a dva stany. To jsou hlavní hrdinové filmu, který sleduje cestu čtyř kamarádů z Omala po hřebeni Kavkazu, až do města Kazbegi. Tuto trasu si obvykle vybírají trekaři, ale naši hrdinové si ji téměř celou dali na horských kolech.
Film nabízí naprosto netradiční pohled na jednu znejodlehlejších oblastí Kavkazu, která ještě docela nedávno patřila pod křídla Sovětského svazu. Je tato trasa vůbec na kole sjízdná? Jaké byly největší překážky a jakým výzvám je třeba na cestě čelit? Co našim hrdinům natropilo počasí? Jak se vypořádali s neobvykle dlouhou zimou, která v některých oblastech ještě panovala?
Film je o splněných plánech, o lidech, o štěstí, o smůle imalebných osadách a překrásné krajině gruzínských hor. Inspiraci na realizaci bláznivých nápadů filmu rozhodně nelze upřít.

Joey Schusler, režisér
Dobrodruh a sportovec, zaměřující se na horská kola alyžování. Sportování bravurně propojuje se svými bohatými tvůrčími fotografickými a filmařskými dovednostmi.

Velká sklaní pařba (The Showdown at Horseshoe Hell)
Země: USA, 2015
Délka: 20 minut
Režie: J. Lowell, P. Mortimer
Jazyk: anglický, české titulky

“24 hours of Horseshoe Hell” je vytrvalostní lezecký závod, který nemá obdoby. Cílem závodu je za 24hodin vylézt co nejvíce cest. Vládne zde vytrvalost adosažení lezecké obtížnosti 8a tu neznamená vůbec nic. Vamerickém Arkansasu se tato akce koná už od roku 2006 a účastní se jí jak elitní, tak obyčejní lezci. Je to jakási lezecká obdoba ultramaratonu, kde pot, krev i chlazené pivo tečou proudem.
Film věrně zobrazuje tamní atmosféru asleduje soupeření mezi týmem Nica Berryho a Masona Earla oproti výbornému Alexu Honnoldovi. Akce není jen oneuvěřitelných výkonech, ale i o zábavě, tanci a přátelství.
Alex Honnold, horolezec
Americký horolezec, známý především svými neuvěřitelnými free solo výkony na big wall. Drží mnoho prvenství a rychlostních rekordů. Exceluje hlavně v oblasti Yosemitského národního parku. V roce 2014 jsme na Expediční kameře uváděli film Honnold 3.0, který získal Cenu diváka.

Ocenění: Cena diváka Mezinárodní horolezecký festival Teplice nad Metují, Cena diváka Banff Mountain Film Festival

Na Jeden nádech (Reflections of an underwater cameraman)
Země: USA, 2015
Délka: 5 minut
Režie: Ken O’Sullivan
Jazyk: anglický, české titulky

Krátký film, nominovaný na řadě prestižních filmových festivalů, který vás prostřednictvím unikátních podvodních záběrů zavede do zcela jiného a málo známého světa.Autorem je podvodní filmař Ken O’Sullivan, který se během celého roku potápí v oblastech severního Atlantiku. Možná za to muže rutinní práce anebo samota, ale po deseti letech začal Ken v moři objevovat zrcadlo, které mu pomohlo najít sama sebe a nahlédnout do nitra vlastní duše. Výsledkem je tento krátký, vizuálně nádherný film.

Ken O’Sullivan, režisér
Působil jako nezávislý podvodní kameraman, než v Irsku založil produkční firmu Sea Fever. Natočil unikátní šestidílný dokument Ocean Wildlife. Jeho dosud největším počinem byl dokumentární film Sea Fevers o historii surfování v Irsku a začátcích tzv. “big wave” surfování.

Ocenění: Nominace na nejlepší krátký film Banff Mountain Film Festival, Sheffield Adventure Film Festival

Ultra Trail Gobi Race
Země: JAR, 2015
Délka: 11 minut
Režie: Andrew King
Jazyk: anglický, české titulky

Poušť Gobi se rozkládá na severu Číny a jihu Mongolska a je jedna z nejstarších a největších pouští světa. Včínské části pouště se každoročně koná extrémní závod ULTRA-TRAIL GOBI RACE na 400 km. Trasa závodu z části kopíruje trasu hedvábné stezky, v minulosti využívané k obchodním účelům. Závod se běží bez podpory, vše potřebné si tedy musí obstarat samotní závodníci.
Ve filmu se novinář Bryon Powell pokouší najít důvody, které vedou účastníky k absolvování tohoto extrémního závodu. Je to pouhé bláznovství zúčastnit se 400 km ultra trailu v jedné z nejnehostinějších pouští světa? Má tento dlouhý závod pro člověka i nějaký přínos? Za jak dlouhou dobu lze závod uběhnout a jaké jsou bezprostřední pocity závodníků po proběhnutí cílové pásky?

Bryon Powell, reportér
Vzděláním právník, nyní ultramaratonec na plný úvazek. Poté, co opustil advokátní kancelář a okusil kouzlo běhů na dlouhé vzdálenosti se stal na běhu závislým. Nyní se snaží tento rychle se rozvíjející sport podporovat azasvěcovat nezasvěcené také pomocí filmového plátna.


HOST FESTIVALU – DAVID ŠVEJNOHA

PŘEŽIJÍ? Cestování za přírodními národy třech kontinentů

Poznali jsme řadu přírodních národů na třech kontinentech. Jaká je jejich budoucnost v 21. století? Mají vůbec šanci na přežití? Podíváme se do oblasti řeky Omo v jižní Etiopii. Co znamenají hluboké jizvy na tělech hamarských žen? Proč nosí mursijské ženy ve spodním rtu talířek? Kde se berou kalašnikovy, které jsou nedílnou součástí výbavy mladých bojovníků? V Asii poznáme na území Barmy ženy s rozsáhlým tetováním a navštívíme domovské vesnici kmene Paduangů. Proč si ženy vytahují krky pomocí těžkých obručí? V ekvádorské Amazonii se vydáme na dlouhou cestu kanoi k odlehlým vesnicím kmene Waorani. I tam začíná těžba ropy... Přijďte si poslechnout zážitky a zkušenosti, které naše děti už nebudou mít šanci poznat... Nechte se inspirovat zanikajícím životem etnik, která čelí sílícímu tlaku "moderní" civilizace….

Přednáška doplněná projekcí

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

05.03.2017 - repríza
19:30 110 Kč

Americká barevná muzikálová komedie 127´
LA LA LAND

Nebojte se snít. 14 nominací na cenu OSCAR 2017
Hrají: Ryan Gosling, Emma Stone, J.K. Simmons, John Legend a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

06.03.2017 - premiéra
19:30 80 Kč

Americké barevné drama 111´
MOONLIGHT

Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových
čtvrtí Miami. 8 nominací na cenu OSCAR 2017
Hrají: Mahershala Ali, Shariff Earp, Duan Sanderson a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

09.03.2017 - premiéra
19:30 90 Kč

Česká barevná komedie režiséra Tomáše Hoffmana 90´
BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU

Komedie o ženské odvaze najít samu sebe…
Hrají: Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Václav Postránecký, Ondřej Malý, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková, Pavla Tomicová a další

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

10.03.2017 - premiéra
19:30 130 Kč
11.03.2017
17:00 a 19:30 130 Kč
České barevné historické životopisné drama 113´
MASARYK

Smrt Jana Masaryka je dodnes zahalena tajemstvím. Mnohá tajemství se však skrývají i v jeho životě! 14 nominací na cenu ČESKÝ LEV 2017
Hrají: Karel Roden, Oldřich Kaiser, Arly Jover, Hanns Zischler, Eva Herzigová, Jiří Vyorálek, Milton Welsh, Paul Nicholas, Dermot Crowley a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

12.03.2017 - premiéra
19:30 130 Kč
13.03.2017
19:30 130 Kč
Americké barevné akční sci-fi 131´
LOGAN: WOLVERINE

Jeho čas nadešel…
Hrají: Hugh Jackman, Patrick Stewart, Richard E. Grant a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

13.03.2017
09:30 20 Kč

Filmové představení nejen pro děti MŠ 65´
TŘI LOUPEŽNÍCI

Pásmo pohádek pro děti

Více...

13.03.2017
13:30 50 Kč

Filmové představení nejen pro děti ZŠ 109´
ZOOTROPOLIS: MĚSTO ZVÍŘAT

Americká barevná animovaná dobrodružná komedie v českém znění

Více...

16.03.2017 - premiéra
19:30 120 Kč
17.03.2017
19:30 120 Kč
Česká barevná hudební rocková a folklórní balada 109´
MUZZIKANTI

Film plný písniček a melodií od folklorních kořenů až po mladou rockovou současnost
Hrají: Pavel Kříž, Michalina Olszańska, Patrik Děrgel, Martin Dejdar, Maroš Kramár, Sara Sandeva, Markéta Konvičková, Magdalena Wronková, Eva Vejmělková, Karolina Gudasová, Jaromír Nohavica, Norbert Lichý a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

18.03.2017 - premiéra
17:00 a 19:30 130 děti 110 Kč
19.03.2017
17:00 a 19:30 150 děti 130 Kč
Americký barevný pohádkový příběh v českém znění 123´
KRÁSKA A ZVÍŘE

Ohromující filmová oslava jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec.
Hrají: Emma, Dan Stevens, Luke Evans, Kevin Kline, Josh Gad, Ewan McGregor a další

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

20.03.2017 - premiéra
19:30 80 Kč

Český barevný hraný dokument 100´
NECHTE ZPÍVAT MIŠÍKA

Příběh rockera s duší básníka startuje v kinech v den jeho 70. Narozenin.
Hrají: Vladimír Mišík, Adam Mišík, Bára Mišíková, Maťo Mišík, Radim Hladík a další

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

23.03.2017 - premiéra
19:30 110 Kč
24.03.2017
19:30 140 Kč
Americké barevné akční sci-fi 118´
KONG: OSTROV LEBEK

Všichni vítají krále…
Hrají: Tom Hiddleston, Brie Larson, Corey Hawkins, Samuel L. Jackson a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

25.03.2017 - premiéra
19:30 110 Kč

Německá barevná komedie v českém znění 111´
RANDE NASLEPO

I když svůj sen nevidíš, můžeš za ním jít
Hrají: Kostja Ullmann, Jacob Matschenz, Anna Maria Mühe a další

Mládeži přístupno
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...

26.03.2017 - premiéra
19:30 120 Kč
27.03.2017
19:30 120 Kč
Americký barevný sci-fi thriller 123´
ŽIVOT

Buď opatrný, když něco hledáš…
Hrají: Jake Gyllenhaal, Rebecca Ferguson, Ryan Reynolds a další

Nevhodné pro děti do 12-ti let
Předprodej:
Kulturní dům tel. 386 322 930
Infocentrum tel. 386 301 488
Více...


Připravujeme: