O statečném kováři Mikešovi


neděle 13. 10.
16:00
60 Kč

Pohádky nám od pradávna vyprávějí poutavé příběhy o lásce, o lidské statečnosti a slabosti, o věčném boji dobra se zlem. A přesně takové je i naše vyprávění.

Autor, Libor Jeník, vás tentokrát zavede do pohádky podle klasického příběhu paní Boženy Němcové Neohrožený Mikeš.

 Mikeš je kovářský synek, který se vydá do světa na zkušenou. Cestou se k němu připojí silák Matěj a společně se rozhodnou najít dvě královské dcery, které už měsíce nikdo nespatřil. Pokud se jim to má podařit, budou muset překonat množství nástrah a pokušení. Přijďte jim v jejich putování držet palce, nudit se určitě nebudete! Mikeš s Matějem, vousatá babice, pan král, princezny, Dračí pán a spousta dalších postav spolu s krásnými písničkami vám k tomu nedají čas!

Účinkují: Libor Jeník, Anna Jiřina Daňhelová, Marcela Laurinová, David Voráček, Radovan Snítil, Josef Zýka a Lukáš Kofroň

Mládeži přístupno

AFRICKÁ KRÁLOVNA


pátek 25. 10.
19:00
350 Kč

Příběh o lásce a válce

Těžko by se hledal nesourodější pár než jsou oni dva. On, ostřílený lodník, který už prožil na své lodi Africká královna kdeco, a jediné, po čem touží je v klidu a v závětří užívat života. Ona v závětří prožila celý svůj dosavadní život. Spořádaná dcera ze slušné farářské rodiny netouží po ničem jiném než po dobrodružství a odvážných činech, samozřejmě v rámci spořádané středostavovské morálky. Tito dva se souhrou náhod ocitnou spolu na jedné lodi, a to doslova, navíc v obklíčení nepřítele. Nezáviděníhodná situace, překážejí si, lezou si na nervy, mají naprosto rozdílný názor na pití alkoholu, zpěv náboženských písní, na to, jak se postavit německé hrozbě, i na to, co je nebo není vlasteneckou povinností,. Přesto spolu nakonec dokáží projet nebezpečnými peřejemi, přežít nepřátelskou palbu, zrádné mělčiny, ztroskotání i útoky komárů a původní vzájemnou nevraživost proměnit ve velikou lásku. Humorný i dramatický příběh o tom, k čemu dokáže chytrá žena přinutit zamilovaného muže, odehrávající se v Africe uprostřed první světové války, baví čtenáře i diváky už řadu let, a přesto neztrácí nic ze své působivosti.
Osoby a obsazení 
Rosie Sayerová - Linda Rybová
Charles Allnutt - Hynek Čermák
hlas německého důstojníka - Philipp Schenker 
Režie: Viktorie Čermáková

INTIMNÍ PŘÍBĚHY Z RÁJE


pondělí 18. 11.
19:00
400 Kč

Jaime Salom - nositel ceny Královské španělské akademie patří k nejzajímavějším španělským dramatikům, filmovým scénáristům a spisovatelům druhé poloviny dvacátého století. Jeho díla byla přeložena do mnoha světových jazyků a divadelní hry se inscenují po celém světě. 

Intimní příběhy z ráje jsou úsměvnou komedií a vtipnou a zajímavou vizí Edenu, ve které se jemným humorem odhalují detaily soužití mezi muži a ženami. Ukazuje Ráj, v němž mohla být na pár chvil akceptována perspektiva existence svobodné ženy s vlastními názory, jako rovnocenné partnerky muže. Pointa zůstává viset ve věčné otázce co bylo, je a bude?!
Obsazení:
Anděl - Robert Jašków
Adam - Michal Slaný
Lilith - Jitka Ježková
Eva - Kateřina Sedláková

VELKÉ LÁSKY V MALÉM HOTELU


úterý 17. 12.
19:00
350 Kč

Bláznivá komedie Raye Cooneyho vypráví o tom, že ani člen vlády by si neměl něco začínat s vdanou sekretářkou. A pokud si vybere k záletům hotel, kde je i jeho manželka a čínská obsluha mu moc nerozumí, je to přímo katastrofa. To potom potřebuješ spolehlivého tajemníka, který dokáže vyrobit takové alibi, nad kterými zůstává rozum stát. Pokud se do toho připlete puritánská poslankyně a podváděný manžel, je jasné, že v hotelu vypukne peklo. Ve dvou sousedních manželských apartmá hotelu bydlí celkem 11 lidí. Ve spletitých situacích zapříčiněných hned několika nevěrami, z nichž některé zasahují až do nejvyšších politických kruhů. Věříme, že komedie Velké lásky v malém hotelu bude další úspěšnou a divácky oblíbenou komedií.

Osoby a obsazení:
Richard Willey - Lukáš Vaculík
Pamela Willeyová - Mahulena Bočanová / Olga "Háta" Želenská
Jean De Vries - Adéla Gondíková / Betka Stanková
Gene De Vries - Filip Tomsa
ředitel - Marcel Vašinka
Lily Chattertonová - Ivana Andrlová / Veronika Jeníková / Pavla Vojáčková
George Pigden - Pavel Nečas / Zbyšek Pantůček / Roman Štolpa 
číšník – číňan - Juraj Bernáth / Martin Sobotka
komorná – španělka - Sandra Černodrinská / Kristýna Kociánová / Radka Pavlovčinová

ZKURVENÍ HAVLISTI


úterý 21. 1.
19:00
350 Kč

Hubert, Bořek a Vladan chodí pravidelně do té naší krásné sauny. Prohřát se. Vyplavit toxiny a utužit zdraví. A taky si popovídat. Probrat současnou společnost. Politiku. Zdravotnictví. Ekonomiku. Fotbal. Autobazary. Evropskou unii. Raketové motory. Chemické procesy v listech rostlin. Kulturu a vatu. Trochu popřemýšlet o tom, kam se ten svět vlastně sype. Se vzrůstající teplotou jejich těl stoupá i jejich nasazení. Angažovanost. Chvílemi se rozpálí do běla. Jak to dneska známe. Máte-li také zájem o lidstvo, tak přijďte, tihle chlapíci vás nakopnou určitě správným směrem. Kouzelná komedie o třech mužích, kteří rozumí všemu.

Hrají: Miroslav Hanuš, Dalibor Gondík, Tomáš Měcháček
Režie: Luboš Balák
Poznámka autora: Všimli jste si toho, že dnes lidi pořád na všechno nadávají? Místo aby žili?Kontakt


Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny
ředitel: František Herbst
účetní: Ivana Hohenbergerová
Tel.: 386 322 930
IČO: 00362930
e-mail: kultura@tsviny.cz

Taneční sál:
Jiří Čajan ml.
Tel.: 606 744 230
e-mail: meks@tsviny.cz

Pověřencem pro ochranu osobních údajů (DPO) je stanoven:
Ing. Bc. Petr Votruba, MBA, tel. 777 898 985, 777 902 666, e-mail: dpo@inkybe.cz
Institut kybernetické bezpečnosti, z.ú., Fügnerova 671, 373 41 Hluboká nad Vltavou
(IČ: 06417523), http://www.inkybe.cz, datová schránka: kr5uuzz.