BRATŘI EBENOVÉ


středa 25. 9.
19:00
450 Kč

Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák, Jiří Veselý a Jiří Zelenka). 

Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější. V době vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984) působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli a doposud jsou Bratři Ebenové na české hudební scéně jedineční.

Robert Křesťan a Druhá tráva


sobota 28. 9.
20:00
250 Kč

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

 

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

 

 

Robert Křesťan – banjo, kytara, mandolína

Luboš Malina – banjo, klarinet, saxofon, mandolína, kytara

Luboš Novotný – dobro, lap steel, kytara

Radek Hlávka – kytary

Tomáš Liška – kontrabas, baskytara

Martin Novák – bicí

Podzimní hudební večery 2019


sobota 28. 9.
500 Kč

Tradiční hudební pořad v Trhových Svinech se v letošním roce nese v multižánrovém duchu. Od bluegrass, přes vážně nevážnou hudbu, jazz a soul, country, rock a folk a mnohem více. To vše za 500,- Kč!
Předplatné si můžete zakoupit v kanceláři KD, popřípadě nás kontaktujte na meks@tsviny.cz nebo 606744230

Beatles ve fraku


středa 16. 10.
20:00
100 Kč

Koncert trochu jinak - se smyčcovým kvartetem ve speciálních aranžích - jediné svého druhu nejen v republice, ale i v Evropě - z dílny YOLO kvartetu.

Smyčcový kvartet je složen z vysokoškolsky vzdělaných hudebníků (Hudební fakulta Akademie múzických umění) a skladby jsou přepracovány do verze pro smyčcové nástorje.

Hity skupny Beatles budou představeny i tak, jak by byly hrány ve stoletích minulých, zároveň však v kontrapunktu se současností.

 

Délka koncertu je cca 80 minut, jednotlivé skladby jsou uváděny, takže posluchač získá i zajímavé informace k jednotlivým kusům. Na programu jsou např. Hey Yude, Yesterday, Lady Madonna, Imagine, Help a další.

 

Koncert uvádíme ve spolupráci s agenturou Andante, která pro něj získala záštitu velvyslance ČR ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska p. Libora Sečky.

 

 

Alexander Hledík - I. housle

Jan Drbohlav - II. housle

Evžen Konstantinov - viola

Václav Janoušek - violoncello

Soul Sisters


středa 30. 10.
20:00
100 Kč

SOUL SISTERS je projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR.

 

 

Lucie Víšková – zpěv

Jakub Urban - klavír, keyboards

Jakub Antl – baskytara

Ondřej Sluka - bicí

Michal Pavlíček


pátek 15. 11.
20:00
250 Kč

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.). Je autorem nespočtu skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá ad.), hudby k 16 celovečerním filmům, k 10 televizním seriálům a 35 televizním inscenacím. Napsal 4 muzikály a hudbu k 23 divadelním představením. Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů. V roce  2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

Michal Pavlíček – kytara

Milly Honsová – zpěv

Martin Ivan – baskytara

Michal Daněk – bicí

Michal Nejtek – klávesy

Travesti show Kočky a Techtle Mechtle


pátek 22. 11.
19:00
230 Kč

Oblíbená travesti show přijíždí znovu do našeho města, tentokrát s novým zábavným pořadem nazvaným ,,Tančírna,,. Na své si přijdou však nejen milovníci tance, ale také dobré zábavy a legrace. Novou posilou souboru je pro letošní sezónu nejmenší travesti umělec v Čechách – slečna Saša. Malá je však jen svým vzrůstem, na jevišti jí rozhodně nepřehlédnete. Samozřejmě se na Vás těší známé oblíbené tváře – Dolores, Cathrin a Gina. Přijďte se přesvědčit, jak snadno se z pánů Lukáše, Martina, Jirky a Alexandra stanou známé zpěvačky, které při svých vystoupeních parodují. Představení této skupiny se těší za poslední roky stále větší oblibě, a proto připravují vždy dva nové pořady ročně. 
Tančírna Vás zaručeně roztančí a zapomenete na všechny starosti!

Nevhodné pro děti do 12-ti let

Sarah and the Adams


středa 27. 11.
20:00
100 Kč

Šárka Adámková je pianistka, zpěvačka a písničkářka. Již v 17-ti letech, i když bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání, začala po vzoru svého otce, výborného muzikanta, cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy. O několik let později strávila dlouhou řadu měsíců ve Skandinávii, kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams. Toto období jí velmi ovlivnilo, takže se později vracela zpět domů s láskou k americkému country, bluesovému pianu, vintage zvuku a písničkářství Carol King nebo Norah Jones.

Šárka Adámková - zpěv, piano, wurlitzer

Michal Gregor    - elektrická a akustická kytara

Daniel Šoltis      - bicí

Rastislav Uhrik  -kontrabas, baskytara

Josef Štěpánek    - pedal steel kytara, rezofonická kytara, banjo, mandolína

David Schaffer   - zpěv, stálý host.

BANJO BAND IVANA MLÁDKA


úterý 3. 12.
19:00
380 Kč

Typické složení skupiny sestávající jak z hudebníků, tak i ze známých Mládkových komiků umožňuje realizaci hudebně-zábavných představení. Společným jmenovatelem je nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, které interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“. 

Dále účinkují: Lenka Šindelářová Lenka Plačková, Libuna, Jan Mrázek, Vítězslav Marek, Zdeněk KalhousKontakt


Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny
ředitel: František Herbst
účetní: Ivana Hohenbergerová
Tel.: 386 322 930
IČO: 00362930
e-mail: kultura@tsviny.cz

Taneční sál:
Jiří Čajan ml.
Tel.: 606 744 230
e-mail: meks@tsviny.cz

Pověřencem pro ochranu osobních údajů (DPO) je stanoven:
Ing. Bc. Petr Votruba, MBA, tel. 777 898 985, 777 902 666, e-mail: dpo@inkybe.cz
Institut kybernetické bezpečnosti, z.ú., Fügnerova 671, 373 41 Hluboká nad Vltavou
(IČ: 06417523), http://www.inkybe.cz, datová schránka: kr5uuzz.