Nabídka programu na I. polovinu roku 2020


Agentura Snů

Norm Foster: NA OSTRO

středa 29.1. od 19:00

Manželé Rollie a Dafné se shodou okolností dostanou do tíživé životní situace. Za každou cenu potřebují peníze, stejně jako jejich rodinný přítel – kameraman Alex. Jak se ale od pomyslného dna odrazit? Při náhodném setkání s neúspěšnou leč krásnou herečkou se zrodí nápad: natočit film pro dospělé…

Snaha těchto filmových amatérů baví diváky po celém světě už řadu let. Originální komedie s originální zápletkou přináší nejen mnoho vtipných scén, ale i nečekaný příběh lásky a překvapivý happy-end. Vkusně a nevulgárně zpracované „lechtivé“ téma uvádí Agentura Snů v české premiéře.

Hrají:
Leoš Noha / Roman Štolpa
Kateřina Kornová
Jaroslav Sypal
Eva Hráská
Petr Vojnar


Překlad: Martin Fahrner
Režie: Robert Bellan

Vstupné: 280 / 270 / 250 Kč

Agentura September

IRSKÁ TANEČNÍ SHOW – RYTMUS V SRDCI

úterý 18.2. od 19:00

Po několikaleté přestávce opět přichází na česká jeviště úspěšný slovenský taneční soubor MERLiN s novým programem RYTMUS V SRDCI. Přináší to nejlepší ze současného moderního irského tance v romantickém renesančním příběhu o boji dobra a zla. Dynamická taneční show nadchne milovníky tance poutavým příběhem, taneční virtuozitou, strhujícím rytmem a působivou výpravou. Příběh, ve kterém něžná láska čelí nástrahám zla, se odehrává v kulise podmanivě krásné irské hudby, vytvořené speciálně pro tuto show. Strhující taneční virtuozita sólistů a sehraného souboru, rafinovaná práce nohou a rytmus irského stepu, to všechno je plné pozitivní energie, emocí a radosti ze života.

Vstupné: 350 / 330 / 300 Kč

Divadlo Verze

SUDÍ

středa 19.2. od 19:00

Osamělost fotbalového rozhodčího. Komediální monolog nejen o fotbale. Monodrama Sudí vypráví zejména o fotbale, ale nejen o něm. S humorem a nadsázkou popisuje mezinárodní fotbalový rozhodčí v podání Ladislava Hampla svůj život, který je spojený s nejsledovanější hrou na světě. Na rozdíl od mnoha autobiografií, které fotbal ukazují z pohledu hráčů či trenérů, monodrama Sudí představuje pohled z hlediska mnohdy nejnenáviděnějších mužů na hřišti – fotbalových rozhodčích. Sudí nás provede svým životem, ale i různými situacemi na hřišti i ve fotbalovém zákulisí. V rámci svého vyprávění se dostane i na fotbalové „hlášky“ nebo zajímavá videa rozličných fotbalových situací.

Hraje:
Ladislav Hampl

Autor: Thomas Brussig
Režie: Thomas Zielinski

Vstupné: 280 / 270 / 250 Kč

Agentura Hot Jazz Praha

ONDŘEJ HAVELKA & JEHO MELODY MAKERS

úterý 17.3. od 19:00

„Swing nylonového věku“

Nylonový věk – tak nazval Josef Škvorecký první tři poválečná léta. Byly to roky všeobecné euforie ze znovu nabyté svobody. Jejím symbolem se pro většinu mladých lidí stal swing. Hudba českých bigbandů Karla Vlacha, Emila Ludvíka nebo Ladislava Habarta dosáhla v té době vynikající úrovně, než byla po roce 1948 brutálně zadupána komunistickou cenzurou. V koncertní show SWING NYLONOVÉHO VĚKU předvedou Ondřej Havelka a jeho Melody Makers nejkrásnější a nejžhavější swingové fláky z této vrcholné éry bigbandového swingu.

Vstupné: 450 / 430 / 400 Kč

Agentura AURA-PONT

ZDENĚK IZER

středa 18.3. od 19:00

„Na plný coole “

Pořad ,ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Z. Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené zábavné scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Vystoupení je opět obohacené videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a světelnými efekty .

Vstupné: 280 / 270 / 250 Kč

Divadlo Kalich

Norm Foster: LÁSKA V PŘÍMÉM PŘENOSU

úterý 31.3. od 19:00

Norm Foster je nejhranější a nejúspěšnější kanadský divadelní autor všech dob. Napsal přes 50 divadelních her, které se každoročně dočkají více jak 150 premiér po celém světě. Proto doma Fosterovi přezdívají „kanadský Neil Simon“. Hry, které napíše v poslední době, mají premiéru na Festivalu Norma Fostera, což je festival inscenací výlučně jeho titulů. Někdo se prostě stane klasikem už zaživa.

Komedie Láska v přímém přenosu je jednou z jeho nejslavnějších her. Svou originální stavbou připomíná povídkový film. Šest příběhů se odehrává během jednoho večera v jednom menším městě. V prvním z nich dostane manželský pár zaplaceno za sex v přímém rozhlasovém přenosu. V jiném musí rocková hvězda odolávat svodům sotva zletilé fanynky. V dalším zjišťuje majitel striptýzového podniku, jak je těžké propustit neschopnou striptérku… Osudy jednotlivých postav, o které se dělí pět herců, se čím dál víc prolínají a zápletka se vrství. Kdokoli si ten večer pustí rádio, slyší v něm vzdychající pár z prvního příběhu, i jejich dcera svádějící právě výše zmíněnou rockovou hvězdu a tak dále. Aby se nakonec všechno překvapivě vrátilo nazpátek k moderátorovi hrátek v přímém přenosu.

V 15 rolích hrají:
Petr Čtvrtníček
Kristýna Frejová
David Suchařípa
Ivana Korolová / Michaela Tomešová
Martin Kavan / Radek Zima


Překlad: Martin Fahrner
Režie: Roman Štolpa

Vstupné: 350 / 330 / 300 Kč

Umělecká agentura Pierot

Debbie Isitt: ŽENA, KTERÁ UVAŘILA SVÉHO MANŽELA

pátek 15.5. od 19:00

Tato velmi originální a vtipná černá komedie je exkurzí do světa žárlivosti, zrady, nevěry, klamů a ponížení a ukazuje nový význam rčení, že „láska prochází žaludkem“.

Kenneth a Hillary žili ve spokojeném manželství - téměř dvacet let, než se Kenneth, procházející krizí středního věku, zamiloval do jiné ženy. Zprvu se zdálo, že Laura představovala vše, co Kennethovi v manželství scházelo, ale brzy se mu milostná aférka vymkla z rukou a nastal kolotoč lží, výmluv, obviňování a ...rozvod. V novém životě s Laurou však také nemá na růžích ustláno. Laura je sice ztělesněním jeho sexuální touhy, ale vůbec neumí vařit! Z jejích kuchařských pokusů je mu zle. Znovu začíná kolotoč lží a ... tajných úniků do kuchyně bývalé manželky...

Hrají:
Nela Boudová
Ilona Svobodová
Otmar Brancuzský

Vstupné: 330 / 320 / 300 Kč

Divadlo Sklep Praha

BESÍDKA 2019

středa 27.5. od 19:30!!

Každý rok vzniká BESÍDKA nová, naplněná novými nápady, těmi nejlepšími, které jsou vybrány z Vánoční Besídky Divadla Sklep.

Hrají: D. Vávra, J. Burda, L. Vychodilová, M. Šteindler, T. Kučerová, L. Andelová, J. Hanáková, F. Váša, event.. T. Hanák
Kapela Divadla Sklep: D. Noll, H. Navarová, R. Fojtíček, V. Vitiska, M. Marinová a další

Vstupné: 330 / 320 / 300 Kč

Divadlo Járy Cimrmana

AKT

neděle 28.6. od 19:00

Hra se zpěvy a tanci

Hrají:
Zdeněk Svěrák
Miloň Čepelka
Petr Brukner
Jan Hraběta
Genadij Rumlena

Představení technicky zajišťují: technici Divadla Járy Cimrmana
Režie: Ladislav Smoljak

Vstupné: 450 / 430 / 400 Kč

Naše spojení: tel./fax. 386 322 930 e-mail: kultura@tsviny.cz
Adresa:
Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny

Věříme, že si z naší nabídky vyberete a těšíme se na shledání s Vámi.

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENAKontakt


Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny
ředitel: František Herbst
účetní: Ing. Helena Švepešová
Tel.: 386 322 930
IČO: 00362930
e-mail: kultura@tsviny.cz

Taneční sál:
Jiří Čajan ml.
Tel.: 606 744 230
e-mail: meks@tsviny.cz

Pověřencem pro ochranu osobních údajů (DPO) je stanoven:
Ing. Bc. Petr Votruba, MBA, tel. 777 898 985, 777 902 666, e-mail: dpo@inkybe.cz
Institut kybernetické bezpečnosti, z.ú., Fügnerova 671, 373 41 Hluboká nad Vltavou
(IČ: 06417523), http://www.inkybe.cz, datová schránka: kr5uuzz.