Robert Křesťan a Druhá tráva


sobota 28. 9.
20:00
250 Kč

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Od svého vzniku je řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky - autorská a interpretační výjimečnost Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

 

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.

 

 

Robert Křesťan – banjo, kytara, mandolína

Luboš Malina – banjo, klarinet, saxofon, mandolína, kytara

Luboš Novotný – dobro, lap steel, kytara

Radek Hlávka – kytary

Tomáš Liška – kontrabas, baskytara

Martin Novák – bicí

Beatles ve fraku


středa 16. 10.
20:00
100 Kč

Koncert trochu jinak - se smyčcovým kvartetem ve speciálních aranžích - jediné svého druhu nejen v republice, ale i v Evropě - z dílny YOLO kvartetu.

Smyčcový kvartet je složen z vysokoškolsky vzdělaných hudebníků (Hudební fakulta Akademie múzických umění) a skladby jsou přepracovány do verze pro smyčcové nástorje.

Hity skupny Beatles budou představeny i tak, jak by byly hrány ve stoletích minulých, zároveň však v kontrapunktu se současností.

 

Délka koncertu je cca 80 minut, jednotlivé skladby jsou uváděny, takže posluchač získá i zajímavé informace k jednotlivým kusům. Na programu jsou např. Hey Yude, Yesterday, Lady Madonna, Imagine, Help a další.

 

Koncert uvádíme ve spolupráci s agenturou Andante, která pro něj získala záštitu velvyslance ČR ve Spojeném království Velké Británie a Severního Irska p. Libora Sečky.

 

 

Alexander Hledík - I. housle

Jan Drbohlav - II. housle

Evžen Konstantinov - viola

Václav Janoušek - violoncello

Soul Sisters


středa 30. 10.
20:00
100 Kč

SOUL SISTERS je projekt zpěvačky Lucie Víškové (roz. Zemanové), díky kterému uslyšíte nejslavnější hity S. Wondera, A. Franklin a dalších interpretů v originálním podání s prvky jazzu, latin music a soulu. S úspěchem vystupují v jazzových klubech, na festivalech i firemních akcích po celé ČR.

 

 

Lucie Víšková – zpěv

Jakub Urban - klavír, keyboards

Jakub Antl – baskytara

Ondřej Sluka - bicí

Michal Pavlíček


pátek 15. 11.
20:00
250 Kč

Michal Pavlíček, obdivovaný kytarový mág, skladatel svérázných hříček i autor introvertních rockových opusů, stejně jako melodicky silných působivých balad, skladatel symfonické a scénické hudby se zcela původním rukopisem, vyhledávaný producent i mentor mladých hudebníků, je široce respektovanou individualitou, což konečně dokumentuje i řada vítězství a ocenění v odborných anketách. Michal Pavlíček působí či působil ve skupinách Pražský výběr, Stromboli, Big Heads, BSP, Trio a Supergroup. Jako autor a interpret se podílel na albech mnoha umělců (Koubková, Michnová, Načeva, Basiková, Střihavka, Müller ad.). Je autorem nespočtu skladeb (Země vzdálená, Holka, čapni draka, Veliké lalulá, Zubatá ad.), hudby k 16 celovečerním filmům, k 10 televizním seriálům a 35 televizním inscenacím. Napsal 4 muzikály a hudbu k 23 divadelním představením. Byl aktérem a spolutvůrcem 123 dílů hudebního cyklu Na Kloboučku a mnoha dalších hudebních projektů. V roce  2015 byl uveden do Síně slávy Akademie populární hudby.

Michal Pavlíček – kytara

Milly Honsová – zpěv

Martin Ivan – baskytara

Michal Daněk – bicí

Michal Nejtek – klávesy

Sarah and the Adams


středa 27. 11.
20:00
100 Kč

Šárka Adámková je pianistka, zpěvačka a písničkářka. Již v 17-ti letech, i když bez jakéhokoliv vyššího hudebního vzdělání, začala po vzoru svého otce, výborného muzikanta, cestovat po Evropě s různými hudebními skupinami a sbírat cenné zážitky a dojmy. O několik let později strávila dlouhou řadu měsíců ve Skandinávii, kde vystupovala sólově v pianobarech a klubech pod uměleckým jménem Sarah Adams. Toto období jí velmi ovlivnilo, takže se později vracela zpět domů s láskou k americkému country, bluesovému pianu, vintage zvuku a písničkářství Carol King nebo Norah Jones.

Šárka Adámková - zpěv, piano, wurlitzer

Michal Gregor    - elektrická a akustická kytara

Daniel Šoltis      - bicí

Rastislav Uhrik  -kontrabas, baskytara

Josef Štěpánek    - pedal steel kytara, rezofonická kytara, banjo, mandolína

David Schaffer   - zpěv, stálý host.Kontakt


Městské kulturní středisko
Sídliště 710
374 01 Trhové Sviny
ředitel: František Herbst
účetní: Ivana Hohenbergerová
Tel.: 386 322 930
IČO: 00362930
e-mail: kultura@tsviny.cz

Taneční sál:
Jiří Čajan ml.
Tel.: 606 744 230
e-mail: meks@tsviny.cz

Pověřencem pro ochranu osobních údajů (DPO) je stanoven:
Ing. Bc. Petr Votruba, MBA, tel. 777 898 985, 777 902 666, e-mail: dpo@inkybe.cz
Institut kybernetické bezpečnosti, z.ú., Fügnerova 671, 373 41 Hluboká nad Vltavou
(IČ: 06417523), http://www.inkybe.cz, datová schránka: kr5uuzz.